Partnerzy szkoły

Muzeum Lotnictwa Polskiego

Muzeum Lotnictwa Polskiego

Nasza młodzież uczestniczy w lekcjach muzealnych, zajęciach, warsztatach oraz grach dydaktycznych organizowanych przez muzeum. Na terenie Parku Lotników co roku odbywa się Bieg im. płk. pil. S. Skarżyńskiego – patrona naszej szkoły. Tradycyjnie w auli budynku muzeum odbywa się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych.

czytaj dalej
8 Baza Lotnictwa Transportowego

8 Baza Lotnictwa Transportowego

Na terenie jednostki co roku odbywa się musztra wojskowa dla naszych uczniów, ponadto młodzież ma możliwość zwiedzenia bazy, zapoznania się z jej historią, funkcjonowaniem oraz zadaniami, jakie realizuje. Podczas wycieczek uczniowie zdobywają wiedzę dotyczącą budowy samolotów a na spotkaniach z profesjonalistami poznają specyfikę zawodu lotnika czy pracowników obsługi naziemnej. Poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczy w obchodach ważnych dla jednostki świąt i uroczystości.

czytaj dalej
Aeroklub Krakowski

Aeroklub Krakowski

W ramach współpracy z Aeroklubem uczniowie z klasy lotniczej biorą udział w zajęciach lekcyjnych terenie Aeroklubu, w różnych projektach realizowanych na terenie lotniska w Pobiedniku Wielkim, mogą uczestniczyć w kursie szybowcowym zdobywając licencję pilota szybowcowego oraz w szkoleniach spadochronowych realizowanych przez Szkołę Spadochronową Kraksky.

czytaj dalej
Uniwersytet Rolniczy

Uniwersytet Rolniczy

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie i Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 9 w Krakowie zawarły porozumienie o współpracy. Celem umowy jest m.in. wzajemne inspirowanie, podejmowanie i realizowanie inicjatyw związanych z promocją nauk rolniczych i przyrodniczych w środowisku lokalnym. W ramach umowy URK będzie uzupełniać i wzbogacać zajęcia dydaktyczne prowadzone przez szkołę o elementy właściwe dla kierunków kształcenia i profilu badawczego Uczelni.

czytaj dalej
Uniwersytet Pedagogiczny

Uniwersytet Pedagogiczny

Jako szkoła ćwiczeniowa UP organizujemy praktyki dla studentów a nasi nauczyciele uczestniczą w szkoleniach na terenie uczelni. Również nasi uczniowie mają możliwość uczestniczenia w wykładach oraz zajęciach organizowanych przez UP.

czytaj dalej
Akademia Wychowania Fizycznego

Akademia Wychowania Fizycznego

Nauczyciele wychowania fizycznego prowadzą praktyki dla studentów AWF, uczestniczą w szkoleniach organizowanych przez akademię oraz realizują program unijny „Praktyczne wychowanie fizyczne”.

czytaj dalej
Parafia Matki Bożej Ostrobramskiej Ojców Pijarów

Parafia Matki Bożej Ostrobramskiej Ojców Pijarów

Nasi uczniowie mają możliwość uczestniczenia w wyjazdach rekreacyjnych oraz zajęciach organizowanych przez Centrum Kultury Calasanz. Biorą udział w Rekolekcjach Wielkopostnych, pikniku parafialnym oraz innych wydarzeniach organizowanych na terenie parafii. Chętnie spędzają swój wolny czas w świetlicy ojców pijarów oraz trenują w sekcjach Parafialnego Klubu Sportowego „PORTA” piłkę nożną, siatkową lub tenis stołowy.

czytaj dalej