Trening Biofeedback w naszej szkole


W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 9 w Krakowie prowadzone są bezpłatne treningi EEG Biofeedback. Zajęcia mają wspomóc rozwój edukacyjny, społeczny i emocjonalny ucznia.

Co to jest EEG Biofeedback?
Jest to nowoczesna metoda zwiększania efektywności pracy mózgu, to rodzaj terapii, dzięki której pacjent w sposób świadomy uczy się zmieniać wzorzec wytwarzanych fal
w mózgu, tak aby mózg pracował szybciej i wydajniej. Sygnał z jednego punktu na głowie pacjenta jest przetwarzany na zrozumiałą dla pacjenta formę graficzną (wykresu, animacji lub gry wideo). Dzięki sprzężeniu zwrotnemu pacjent wie, kiedy jest skoncentrowany, a kiedy przestaje się koncentrować. Pozwala to nauczyć się reakcji własnego mózgu i tak zmodyfikować jego pracę, aby funkcjonował efektywniej. EEG Biofeedback polega na "nagradzaniu" lub hamowaniu określonych fal wysyłanych przez nasz mózg.

W metodzie EEG Biofeedback osoba poddawana jest treningowi i przez uczestniczenie w różnego rodzaju grach komputerowych sterowanych jednak wyłącznie umysłem bez stosowania klawiatury czy myszki.

Treningi EEG Biofeedback poprawiają koncentrację uwagi, szybkość myślenia, kreatywność, polepszają nastrój, samoocenę i sen, równocześnie ucząc relaksu. Metoda jest bezpiecznai nie ma żadnych ubocznych działań.

Zasady kierowania na treningi:
- zgoda rodzica na udział dziecka z zajęciach
- zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do Terapii Biofeedback.

Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli ZSO nr 9 w Krakowie, którzy ukończyli Specjalistyczne Szkolenie Terapeutyczne Terapii EEG -Biofeedback

Aby zgłosić dziecko na zajęcia należy skontaktować się z pedagogiem Gimnazjum nr 11 (tel. 12 417 78 23) lub psychologiem XXIII LO (tel. 12 417 78 29) oraz zapoznać się z Regulaminem Treningu EEG Biofeedback w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 9 w Krakowie.

Zgoda rodzica/ opiekuna na trening Biofeedback. Regulamin i zgoda opiekuna na zajęcia