Jak nakazuje tradycja szkoły, klasy pierwsze integracyjne organizują wraz z rodzicami przed Bożym Narodzeniem spotkanie wigilijne, na które zapraszają wszystkich uczących w szkole nauczycieli. To impreza, która angażuje i licealistów, i ich rodziców w pracę na rzecz społeczności szkolnej. W tym roku szkolnym wspomniany wieczór miał miejsce 21 grudnia 2017 roku.
Licealiści z klasy I a przygotowali wzruszający montaż słowno-muzyczny, a członkowie klasy I b LO tradycyjne Jasełka. Rodzice obu klas zaangażowali się w przygotowanie poczęstunku, na który składały się pyszne, domowe ciasta. Nie zabrakło owoców, a nawet barszczyku i krokietów. Spotkanie wigilijne było okazją do podzielenia się ze wszystkimi opłatkiem i złożenia serdecznych życzeń.
Zaangażowanie rodziców w przygotowanie imprezy było ogromne. Młodzież zaś dołożyła wszelkich starań, by występy wypadły dobrze. Impreza bardzo się udała i na długo zapisała się w pamięci uczestników. Pozostaje podziękować i rodzicom, i uczniom za pracę włożoną w jej przygotowanie.